kokëbg

Zëvendësim 20W 40W IP65 Dritë LED tre-rezistente

Përshkrim i shkurtër:

Llamba tre-provë i referohet tre-provës: i papërshkueshëm nga uji, pluhuri-prova, dhe anti-gërryes.Për të arritur kërkesat e mbrojtjes së llambave përdoren materiale speciale antioksiduese dhe anti-korrozioni dhe unaza mbyllëse me xhel silicë.Kjo llambë kryen trajtime anti-korrozioni, rezistente ndaj ujit dhe antioksidimit në tabelën e kontrollit të qarkut.Duke synuar karakteristikat e shpërndarjes së ulët të nxehtësisë së vulosjes së kutisë elektrike, qarku i posaçëm i punës i llambës inteligjente të kontrollit të temperaturës me tre prova redukton temperaturën e punës të inverterit të fuqisë dhe izolon qarkun mbrojtës nga elektriciteti i fortë.Trajtimi i dyfishtë i izolimit të lidhësit siguron sigurinë dhe besueshmërinë e qarkut.Sipas mjedisit aktual të punës së llambës tre-rezistente, sipërfaqja e kutisë mbrojtëse të llambës trajtohet me nano-trajtim i spërkatur kundër lagështirës dhe kundër korrozionit për të parandaluar hyrjen e pluhurit dhe lagështirës.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Parametri

Burim drite

Fuqia e vlerësuar (W)

Fluksi i ndritshëm (Lm)

Jetëgjatësia (h)

LED

40

5500

100000

LED

50

6600

100000

LED

60

7700

100000

LED

80

11000

100000

LED

100

13200

100000

LED

120

13200

100000

LED

150

16500

100000

LED

200

22000

100000

LED

300

33000

100000

LED

400

44000

100000

Veçoritë

 • Funksioni kundër shkëlqimit: Pjesët transparente janë të optimizuara dhe të dizajnuara me parime të avancuara optike të ndriçimit, drita është uniforme dhe e butë, pa shkëlqim, pa fantazmë dhe shmang në mënyrë efektive shqetësimin dhe lodhjen e punëtorëve të ndërtimit.
 • Efikasiteti i dritës dhe kursimi i energjisë: Burimi i zgjedhur i dritës për shkarkimin e gazit ka efikasitet të lartë të dritës, jetë të gjatë dhe jetëgjatësi mund të jetë deri në 30,000 orë;faktori i fuqisë është më i madh se 0.9, efikasitet i lartë ndriçues dhe transmetim i mirë i dritës.
 • Funksioni kundër dridhjeve: Struktura kundër dridhjeve me shumë kanale dhe dizajni i integruar sigurojnë funksionim afatgjatë të sigurt në mjedisin e dridhjeve me frekuencë të lartë dhe me shumë frekuencë.
 • Mjedisi i aplikueshëm: Predha e aliazhit me rezistencë të lartë, trajtimi special i spërkatjes dhe mbylljes së sipërfaqes, mund të përdoret për një kohë të gjatë në mjedise të vështira si temperatura e lartë, lagështia dhe kushte të ndryshme gërryese.
 • Metodat e instalimit: metoda të shumta instalimi si lloji i sediljes, lloji i tavanit dhe lloji i tavanit, për t'iu përshtatur nevojave të ndriçimit të vendeve të ndryshme të punës.Mbrojtje e dyfishtë elektronike dhe mekanike, ndërpret automatikisht energjinë pas hapjes së kapakut, duke rritur sigurinë, qëndrueshmërinë dhe besueshmërinë e përdorimit dhe mirëmbajtjes.

Përmbledhje

Dritat tre-rezistente përdoren përgjithësisht në vendet ku nevojat për ndriçim industrial janë më gërryes, me pluhur dhe me shi, si p.sh.: termocentrale, çeliku, petrokimike, anije, vende, parkingje, bodrume etj.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni