kokëbg

Dritë shumëfunksionale e fortë kundër shpërthimit

Fusha e zbatimit

Ai është i përshtatshëm për energjinë e rrjetit, hekurudhor, petrokimik, fushë nafte dhe ndërmarrje të ndryshme industriale dhe minerare për ndriçimin e inspektimit dhe mirëmbajtjes, dhe mund të përdoret në vende të ndryshme të ndezshme dhe shpërthyese si pajisje ndriçimi të lëvizshëm.

DSC09344

Karakteristikat e performancës

Funksioni rezistent ndaj shpërthimit: Ky produkt është prodhuar plotësisht në përputhje me standardin kombëtar kundër shpërthimit, lloji rezistent ndaj shpërthimit ka nivelin më të lartë të rezistencës ndaj shpërthimit, ka performancë të shkëlqyeshme kundër shpërthimit dhe efekt antistatik dhe mund të funksionojë në mënyrë të sigurtë në vende të ndryshme të ndezshme dhe shpërthyese;

Efikas dhe i besueshëm: bateri litiumi pa memorie me energji të lartë, densitet i lartë energjie, kapacitet i madh, pa ndotje, ekonomike dhe miqësore me mjedisin, i riciklueshëm, performancë e mirë në temperatura të larta dhe të ulëta, aftësi e fortë për mbrojtjen e ngarkimit, jetë e gjatë, e sigurt dhe e besueshme, i shëndetshëm dhe i sigurt, mund të karikohet në çdo kohë. Pas një karikimi të plotë, kapaciteti i ruajtjes nuk duhet të jetë më i vogël se 95% e kapacitetit të plotë për gjysmë viti dhe jo më pak se 80% e kapacitetit të plotë brenda dy viteve;

Praktik dhe kursim energjie: Burimi i dritës adopton një burim të veçantë të importuar të dritës LED me shkëlqim ultra të lartë, i cili ka konsum të ulët energjie, efikasitet të lartë të dritës, dritë të butë, pa shkëlqim dhe nuk shkakton lodhje vizuale të syve të operatorëve dhe përmirëson efikasitetin e punës ;

Mbrojtje inteligjente: Treguesi i humanizuar i energjisë dhe dizajni i funksionit paralajmërues të tensionit të ulët mund të zbulojnë fuqinë e baterisë në çdo kohë;kur fuqia është e pamjaftueshme, llamba do të kërkojë automatikisht të ngarkohet;

I përshtatshëm dhe fleksibël: dizajn unik, strukturë e arsyeshme, e re dhe e bukur, kohë e gjatë ndriçimi, ndriçim i vazhdueshëm për më shumë se 15 orë pa dobësim, koka e llambës mund të rregullohet në mënyrë arbitrare brenda intervalit prej 135° dhe 180°, gjatësia fokale është e rregullueshme dhe nuk ka kënd të vdekur të ndriçimit.Llamba mund të absorbohet magnetikisht, e cila është e thjeshtë dhe e përshtatshme për t'u përdorur;dizajni i mirë i strukturës së papërshkueshme nga uji mund të funksionojë normalisht në shi dhe ka fuqi të fortë depërtuese ndaj mjegullës së ujit, i përshtatshëm për ditë me shi dhe mjegull dhe përdorim urgjent;

Lehtë për t'u përdorur: Mund të përdoren me dorë, adsorbimi magnetik, varja dhe metoda të tjera ndriçimi, dhe është e lehtë për t'u bartur.

Tparametri teknik

Tensioni nominal: 3.7V

Kapaciteti i vlerësuar: 4.4Ah

Fuqia: 2 * 3 W

Jeta mesatare e shërbimit: 100,000 orë

Koha e ndriçimit të vazhdueshëm Dritë e fortë: >10h

Drita e punës me kohë ndriçimi të vazhdueshëm: >15h

Ndriçimi: 2200Lx

Koha e karikimit: <8 orë

Cikli i jetës së baterisë: 1500 herë

Përmasat: gjatësia, gjerësia dhe lartësia 220*103*86mm

Pesha: 0.38 kg


Koha e postimit: Gusht-08-2022

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni