headbg

Ndriçim fiks ex-provë

 • Chengdu Taiyi IEC Certificate Explosion-proof LED Light with IP67

  Certifikata IEC Chengdu Taiyi Dritë LED rezistente ndaj shpërthimit me IP67

  • Lloji rezistent ndaj shpërthimit me shkallën më të lartë të rezistencës ndaj shpërthimit, i cili mund të funksionojë në mënyrë të sigurt dhe të besueshme në vende të rrezikshme të ndezshme dhe shpërthyese.
  • Përdorni llambën e shkarkimit të gazit me intensitet të lartë si burim drite, me efikasitet të lartë ndriçues dhe jetëgjatësia mesatare e shërbimit është më shumë se 10,000 orë.
  • Përdorimi i xhamit prizmatik, pa shkëlqim, mund të shmangë në mënyrë efektive shqetësimin dhe lodhjen e shkaktuar nga personeli i punës dhe i ndërtimit.
  • Miratoni tabelën mbrojtëse të dritës dhe kryeni një dizajn të saktë të shpërndarjes së dritës, përmirësoni shkallën e përdorimit të efikasitetit të dritës dhe keni efekt të mirë të kursimit të energjisë.
 • 2019 Chinese Factory Surface Mount Ex-proof Lamp for Hazardous Location

  Llambë ish-provë e montimit në sipërfaqe të fabrikës kineze 2019 për vendndodhje të rrezikshme

  Dritat LED rezistente ndaj shpërthimit mund të ofrojnë ndriçim konvencional në vende të rrezikshme, të tilla si rafineritë e naftës, stacionet e mbushjes së benzinës, distiluesit, stacionet e pompimit, miniera, anije, fabrika bojërash dhe vende të tjera me lagështi të lartë, temperaturë të lartë dhe pluhur.

  Prozhektorët tanë LED kundër shpërthimit janë të lehtë për t'u instaluar dhe kanë një jetëgjatësi të vlerësuar të llambës prej 100,000 orë në industri dhe një garanci 3-vjeçare (opsionale 5 vjet).Ju lutemi referojuni stilit të porosisë më poshtë për të mësuar rreth produkteve tona që plotësojnë kërkesat.Ju lutemi na kontaktoni për çmime ose më shumë informacion.

 • Square Alluminium Alloy explosion proof flood light

  Dritë kundër përmbytjeve, rezistente ndaj shpërthimit nga aliazh alumini katror

  Prozhektorët rezistent ndaj shpërthimit përdoren në vende të rrezikshme ku ka gaz dhe pluhur të ndezshëm dhe mund të parandalojnë harqet, shkëndijat dhe temperaturën e lartë që mund të krijohen brenda llambës nga ndezja e gazit të ndezshëm dhe pluhurit në mjedisin përreth, në mënyrë që të përballet me shpërthimin. -Kërkesat e provës.

 • Chengdu Taiyi IP65 ATEX Explosion Proof LED Emergency Light

  Chengdu Taiyi IP65 ATEX Dritë urgjence LED me rezistencë ndaj shpërthimit

  Ndriçimi i urgjencës led kundër shpërthimit është i përbërë nga bateria 3.7V e mbrojtjes së mjedisit me jon litium 2200mah;ai plotëson standardin e ri kombëtar kundër shpërthimit.Mundësohet nga një furnizim me energji urgjente të baterisë 3.7V me litium jon për mbrojtjen e mjedisit 2200mah.Kur ndërpritet rryma kryesore, mund të ndizet menjëherë ndriçimi rezistent ndaj shpërthimit për ndriçimin emergjent dhe mund të kontrollohet gjithashtu nga një çelës i jashtëm.

 • Easy Installation Surface Mounted Explosion-proof Led Ceiling Light for Factory

  Dritë tavani LED me instalim të lehtë të montuar në sipërfaqe, rezistente ndaj shpërthimit për fabrikë

  Dritat e platformës rezistente ndaj shpërthimit janë të përshtatshme për ndriçimin fiks në vende të ndezshme dhe shpërthyese si impiantet petrokimike, platformat e naftës, pikat e karburantit, dhomat e pompave të naftës, stacionet e transferimit, etj.;Mjediset me gaz shpërthyes të Zonës 1 dhe Zonës 2;Mjedise me pluhur të djegshëm të Zonës 21 dhe Zonës 22.

 • ATEX LED Explosion-proof Grade Exd IIB T4 IP66 LED Street Lamp

  Llamba LED ATEX LED e shkallës Exd IIB T4 IP66 rezistente ndaj shpërthimit

  Dritat e rrugëve rezistente ndaj shpërthimit, shkalla më e lartë rezistente ndaj shpërthimit të llojit rezistent ndaj shpërthimit, mund të përdoren në mënyrë të sigurtë në vende të ndryshme të ndezshme dhe shpërthyese.Ndërmarrjet e rënda të përdorura për prodhimin e rrezikshëm, ndërtimin e dritave inxhinierike të rrugëve, dritat e rrugëve të rezistueshme ndaj shpërthimit janë të dizajnuara për petrokimike, kimike, naftë dhe vende të tjera.

 • Rechargeable Led Double Head Explosion-proof Emergency Exit Sign Light

  Dritë me shenjë të daljes urgjente për daljen e urgjencës, e ringarkueshme me kokë të dyfishtë, rezistente ndaj shpërthimit

  Llamba e shenjës rezistente ndaj shpërthimit është e përshtatshme për mjedise të rrezikshme si kërkimi i naftës, industria kimike, industria ushtarake dhe vende të rrezikshme si cisternat e naftës, dhe përdoret si një udhëzim sigurie për daljen e sigurisë ose si një udhëzues sigurie evakuimi në rast të një rryme. ndërprerje.

 • Solar Powered Led Marine Navigation Aviation Obstacle Warning Light

  Drita paralajmëruese e pengesave të aviacionit të lundrimit detar me energji diellore

  Dritat penguese të aviacionit me karbon të ulët rezistent ndaj shpërthimit dhe pa mirëmbajtje janë të përshtatshme për mjedisin me gaz të rrezikshëm, zona 1, zona 2, mjedisi i pluhurit shpërthyes, zona 20, zona 21, zona 22, në mjedisin e gazit rezistent ndaj shpërthimit të klasës IIA IIB IIC, grupi i temperaturës T1-T6 mjedisi, nxjerrja dhe ruajtja e naftës Kimike, mjekësi, tekstile, printim, objekte ushtarake, drita, vende të rrezikshme.

 • Explosion-proof Alarm Emergency Warning Siren with Strobe Light

  Sirena paralajmëruese e urgjencës kundër shpërthimit me dritë strobe

  Alarmi i zërit dhe dritës kundër shpërthimit (shkurtuar si alarmi) është një alarm pa kod, i cili është i përshtatshëm për instalim në mjedise me gaz shpërthyes që përmbajnë grupin e temperaturës T6 të klasës IIC (IIB).Kur një emergjencë si aksidenti ose zjarri ndodh në vendin e prodhimit, zjarri Sinjali i kontrollit i dërguar nga kontrolluesi i alarmit aktivizon qarkun e alarmit të zërit dhe dritës, dërgon sinjale alarmi me zë dhe dritë dhe përfundon qëllimin e alarmit.Alarmi mund të përdoret gjithashtu në lidhje me butonin manual të alarmit për të arritur qëllime të thjeshta të alarmit të zërit dhe dritës.Alarmi mund të përdoret në lidhje me kontrolluesin e alarmit të zjarrit të çdo prodhuesi brenda dhe jashtë vendit.Alarmi miraton tub ultra të ndritshëm LED që lëshon dritë, i cili është qartë i dukshëm në 360 gradë.

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni