headbg

Замена 20W 40W IP65 Три-доказ LED светло

Краток опис:

Три-доказ светилка се однесува на три-доказ: водоотпорен, прашина-доказ, и анти-корозивни.За да се постигнат заштитните барања на светилките се користат специјални антиоксидациски и антикорозивни материјали и запечатувачки прстен од силика гел.Оваа светилка врши антикорозивни, водоотпорни и антиоксидациски третмани на контролната табла на колото.Насочувајќи ги карактеристиките на мала дисипација на топлина на запечатувањето на електричната кутија, специјалното работно коло на интелигентната контрола на температурата три-доказ светилка ја намалува работната температура на инвертерот за напојување и го изолира заштитното коло од силна електрична енергија.Двојната изолациона обработка на конекторот ја осигурува безбедноста и сигурноста на колото.Според вистинската работна средина на три-доказната светилка, површината на заштитната кутија на светилката е обработена со нано-прскан третман отпорен на влага и антикорозија за да се спречи влегување на прашина и влага.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметар

Извор на светлина

Номинална моќност (W)

Светлосен флукс (Lm)

Животниот век (ч)

ЛЕД

40

5500

100000

ЛЕД

50

6600

100000

ЛЕД

60

7700

100000

ЛЕД

80

11000

100000

ЛЕД

100

13200

100000

ЛЕД

120

13200

100000

ЛЕД

150

16500

100000

ЛЕД

200

22000

100000

ЛЕД

300

33000

100000

ЛЕД

400

44000

100000

Карактеристики

 • Функција против отсјај: Транспарентните делови се оптимизирани и дизајнирани со напредни оптички принципи на осветлување, светлината е униформа и мека, без отсјај, без духови и ефикасно ја избегнува непријатноста и заморот на градежните работници.
 • Ефикасност на светлина и заштеда на енергија: Избраниот извор на светлина за празнење на гас има висока ефикасност на светлината, долг животен век и животниот век може да биде висок до 30.000 часа;факторот на моќност е поголем од 0,9, висока прозрачна ефикасност и добра пропустливост на светлина.
 • Функција против вибрации: Повеќеканалната анти-вибрациона структура и интегрираниот дизајн обезбедуваат долгорочно безбедно работење во опкружување со вибрации со висока фреквенција и повеќефреквенција.
 • Применливо опкружување: Школка од легура со висока цврстина, специјален третман за површинско прскање и запечатување, може да се користи долго време во сурови средини како што се висока температура, влажност и различни корозивни услови.
 • Методи на инсталација: повеќе методи на инсталација како што се тип на седиште, тип на таван и тип на таван, за да се прилагодат на потребите за осветлување на различни работни места.Електронска и механичка двојна заштита, автоматски го прекинува напојувањето по отворањето на капакот, зголемувајќи ја безбедноста, стабилноста и доверливоста при користење и одржување.

Резиме

Три-доказните светла генерално се користат на места каде што потребите за индустриско осветлување се покорозивни, правливи и врнежливи, како што се: електрани, челик, петрохемикалии, бродови, места, паркинзи, подруми итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја