headbg

Работно светло за пребарување со магнет што може да се полни и преносливо, отпорно на експлозија

Краток опис:

Долготрајната работа и осветлувањето за итни случаи се обезбедуваат на различни локации, како што се операции за инспекција на железницата, патроли за јавни работи, одржување на возила, металургија, фабричка енергија, мрежна моќност, спречување поплави и помош при катастрофи и други индустрии.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметар

Модел TY/SLED703
Извор на светлина ЛЕД
Функција Работна светлина / силна светлина / магнетна адсорпција
Номинална моќност 3 * 3 W
Номинален напон DC11.1V
Капацитет на батеријата 4400 mAh
Тежина 1,42 кг
Големина 148мм*115мм*280мм
Време на осветлување 6-8 ч
IP одделение IP65
Екс означување Ex d IIC T6 Gb

Карактеристики

 • Овој производ користи меѓународно познатиот бренд LED извор на светлина, има карактеристики на заштеда на енергија, долговечност и без одржување, висока осветленост, силен опсег на светлина од 500 метри, ефективно растојание на осветлување од 300 метри, континуирана силна светлина за околу 10 часа, висока осветленост , континуирано работно светло Времето на осветлување е 20 часа, што целосно ги задоволува потребите за долготрајна работа, работа и инспекции.Светилката е опремена и со ултра долга работна светлина и стробоскопска функција која може континуирано да се користи 50 часа со едно полнење.
 • Батеријата прифаќа специјален пакет од литиумски батерии, кој нема меморија, нема загадување, висок капацитет, долг животен циклус, безбедни и стабилни перформанси, мала стапка на самопразнење и може да се полни и испразни во секое време.
 • Светилката е опремена со функција за полнење на батеријата на мобилниот телефон, која може да ги задоволи потребите за итно полнење на мобилниот телефон и е опремена со функција за прикажување во реално време на електричната количина, за да се знае преостанатото електрична енергија и достапното време на светилката во секое време.
 • Светилката е со мала тежина и може да се носи со рака или на рамо.Исто така, има функција за магнетна адсорпција, која е погодна за носење и употреба.Држачот на светилката може да го прилагоди аголот на осветлување нагоре и надолу во опсег од 120°.Може да се користи и како мобилна столна ламба.
 • Оптимизираниот структурен дизајн и специјално направените увезени гумени материјали отпорни на куршуми гарантираат дека производот може да издржи силни удари, има добри перформанси на запечатување и може да работи нормално при тешки временски услови како што се дожд и снег.

Резиме

Компанијата го има положено сертификатот за системот за квалитет ISO9001-2008, а производите се строго контролирани во согласност со стандардот ISO9001.Производите имаат гаранција за една година.Во рок од една година, секој дефект на производот при нормална употреба, компанијата ќе го поправи бесплатно.(Товарот е на товар на купувачот)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја