headbg

Производи

 • Chengdu Taiyi IEC Certificate Explosion-proof LED Light with IP67

  Chengdu Taiyi IEC сертификат Отпорен на експлозија LED светло со IP67

  • Тип отпорен на експлозија со највисок степен отпорен на експлозија, кој може безбедно и сигурно да работи на запаливи и експлозивни опасни места.
  • Прифатете ја светилка за празнење гас со висок интензитет како извор на светлина, со висока прозрачна ефикасност, а просечниот работен век е повеќе од 10.000 часа.
  • Употребата на призматично калено стакло, без сјај, може ефикасно да избегне непријатност и замор предизвикани од работниот и градежниот персонал.
  • Прифатете ја таблата за заштита на светлината и изведете прецизен дизајн на дистрибуција на светлина, подобрете ја стапката на искористеност на ефикасноста на светлината и имате добар ефект за заштеда на енергија.
 • 2019 Chinese Factory Surface Mount Ex-proof Lamp for Hazardous Location

  2019 Кинеска фабричка површинска монтажна светилка за опасна локација

  LED светлата отпорни на експлозија можат да обезбедат конвенционално осветлување на опасни места, како што се рафинерии за нафта, бензински пумпи, дестилатори, пумпни станици, рудници, бродови, фабрики за бои и други места со висока влажност, висока температура и прашина.

  Нашите LED рефлектори отпорни на експлозија се лесни за монтирање и имаат водечки век на траење на сијалицата од 100.000 часа и гаранција од 3 години (опционално 5 години).Ве молиме погледнете го стилот на нарачка подолу за да дознаете за нашите производи кои ги исполнуваат барањата.Ве молиме контактирајте не за цени или повеќе информации.

 • Square Alluminium Alloy explosion proof flood light

  Квадратна алуминиумска легура на поплава отпорна на експлозија

  Рефлектори отпорни на експлозија се користат на опасни места каде што има запалив гас и прашина и може да спречат лаци, искри и висока температура што може да се генерираат внатре во светилката да го запалат запаливиот гас и прашината во околината, така што ќе се сретне со експлозијата -барања за доказ.

 • Chengdu Taiyi IP65 ATEX Explosion Proof LED Emergency Light

  Chengdu Taiyi IP65 ATEX LED светилка за итни случаи отпорна на експлозија

  LED осветлувањето за итни случаи отпорно на експлозија е составено од 3,7V литиум-јонска заштита на животната средина батерија 2200mah;го исполнува новиот национален стандард отпорен на експлозија.Се напојува со 3,7V литиум-јонска заштита на животната средина од 2200mah итна напојување со батерија.Кога ќе се исклучи главното напојување, веднаш може да се вклучи осветлувањето отпорно на експлозија за итно осветлување, а може да се контролира и со надворешен прекинувач.

 • Easy Installation Surface Mounted Explosion-proof Led Ceiling Light for Factory

  Лесна монтажа Површинско монтирана LED таванска светилка отпорна на експлозија за фабрика

  Светлата за платформи отпорни на експлозија се погодни за фиксно осветлување на запаливи и експлозивни места како што се петрохемиски постројки, нафтени платформи, бензински пумпи, простории за пумпи за нафта, претоварни станици итн.;Зона 1 и Зона 2 средини со експлозивни гасови;Околини за запалива прашина во зона 21 и зона 22.

 • ATEX LED Explosion-proof Grade Exd IIB T4 IP66 LED Street Lamp

  Улична LED светилка ATEX LED од степен Exd IIB T4 IP66 отпорна на експлозија

  Улични светла отпорни на експлозија, највисока оценка отпорна на експлозија од типот отпорна на експлозија, може безбедно да се користат на различни запаливи и експлозивни места.Тешките претпријатија што се користат за опасно производство, изградба на инженерски улични светилки, улични светилки отпорни на експлозија се дизајнирани за петрохемиски, хемиски, нафтени и други локации.

 • Rechargeable Led Double Head Explosion-proof Emergency Exit Sign Light

  Светло со знак за излез за итни случаи за итни случаи, отпорно на експлозија

  Светилката со знак отпорна на експлозија е погодна за опасни средини како што се истражување на нафта, хемиска индустрија, воена индустрија и опасни места како што се танкери со нафта, и се користи како безбедносна инструкција за излез или како безбедносно упатство за евакуација во случај на струја прекин.

 • Solar Powered Led Marine Navigation Aviation Obstacle Warning Light

  Светло за предупредување за авијација со пречки за навигација со соларна енергија

  Светлата за воздухопловна опструкција отпорни на експлозии и без одржување без јаглерод се погодни за опкружување со опасен гас, зона 1, зона 2, околина со експлозивна прашина, зона 20, зона 21, зона 22, во опкружување со гас отпорно на експлозија од класа IIA IIB IIC, температурна група Т1-Т6 средина, екстракција и складирање на нафта Хемиски, лекови, текстил, печатење, воени објекти, светла, опасни места.

 • Explosion-proof Alarm Emergency Warning Siren with Strobe Light

  Сирена за предупредување за итни случаи отпорна на експлозија со строб светло

  Звучниот и светлосниот аларм отпорен на експлозија (скратено како аларм) е некодиран аларм, кој е погоден за инсталација во средини со експлозивни гасови кои содржат температурна група IIC (IIB) степен T6.Кога ќе се појави итен случај, како што е несреќа или пожар на местото на производство, пожарот Контролниот сигнал испратен од контролорот за аларм го активира колото за звучен и светлосен аларм, испраќа звучни и светлосни алармни сигнали и ја завршува целта на алармот.Алармот може да се користи и заедно со рачното копче за аларм за да се постигнат едноставни цели за звучен и светлосен аларм.Алармот може да се користи заедно со контролорот за аларм за пожар на кој било производител дома и во странство.Алармот користи ултра светла LED цевка што емитува светлина, која е јасно видлива на 360 степени.

 • Replacement 20W 40W IP65 Tri-proof LED Light

  Замена 20W 40W IP65 Три-доказ LED светло

  Три-доказ светилка се однесува на три-доказ: водоотпорен, прашина-доказ, и анти-корозивни.За да се постигнат заштитните барања на светилките се користат специјални антиоксидациски и антикорозивни материјали и запечатувачки прстен од силика гел.Оваа светилка врши антикорозивни, водоотпорни и антиоксидациски третмани на контролната табла на колото.Насочувајќи ги карактеристиките на мала дисипација на топлина на запечатувањето на електричната кутија, специјалното работно коло на интелигентната контрола на температурата три-доказ светилка ја намалува работната температура на инвертерот за напојување и го изолира заштитното коло од силна електрична енергија.Двојната изолациона обработка на конекторот ја осигурува безбедноста и сигурноста на колото.Според вистинската работна средина на три-доказната светилка, површината на заштитната кутија на светилката е обработена со нано-прскан третман отпорен на влага и антикорозија за да се спречи влегување на прашина и влага.

 • 2020 Standard Atex Led Explosion Proof Flashlight

  Стандардна фенерче отпорна на експлозија на Atex од 2020 година

  Батериите отпорни на експлозија се користат за гаснење пожар, електрична енергија, индустриски и рударски претпријатија и други запаливи и експлозивни места за да се обезбеди мобилно осветлување.Тој е многу погоден за различни теренски операции, како што се: геолошки истражувања, туристички истражувања, гранична патрола, патрола на крајбрежна одбрана, спасување и помош при катастрофи, теренски операции, операции во тунели, аеродромски инспекции, железнички инспекции, археологија и команда за пожари, криминална истрага, справување со сообраќајни незгоди, поправки на електрична енергија Почекајте за користење на потребите за осветлување.

 • Rechargeable and Portable Warehouse Explosion-proof Search Work Light with Magnet

  Работно светло за пребарување со магнет што може да се полни и преносливо, отпорно на експлозија

  Долготрајната работа и осветлувањето за итни случаи се обезбедуваат на различни локации, како што се операции за инспекција на железницата, патроли за јавни работи, одржување на возила, металургија, фабричка енергија, мрежна моќност, спречување поплави и помош при катастрофи и други индустрии.

 • Customized Electronic Component Explosion-proof Electrical Control Box

  Прилагодена електронска контролна кутија за електронска компонента отпорна на експлозија

  Електрична дистрибутивна кутија отпорна на експлозија BXP10-100 може да обезбеди заштита на опасни места и може да најде и реши проблеми од прв пат, како што се петрохемиската индустрија, фабричката работилница, рударската индустрија, индустријата за пренос на електрична енергија и друга висока влажност, висока температура и прашина Место.

  Нашата серија на електрични дистрибутивни кутии отпорни на експлозија (BXP10-100) е опремена со специјална материјална обвивка, флексибилни и приспособливи внатрешни делови и има гаранција од 1 година.Ве молиме погледнете ја табелата со модели за нарачки подолу за да дознаете за нашите производи.Ве молиме контактирајте не за цени или повеќе информации.

 • Positive Pressure Intelligent Explosion-proof Distribution Cabinet

  Дистрибутивен кабинет со позитивен притисок, интелигентен отпорен на експлозија

  Кабинет за дистрибуција на електрична енергија од типот на позитивен притисок, отпорен на експлозија, електричен кабинет со сигурни перформанси на запечатување.Под контрола на системот за автоматска контрола, заштитниот гас се внесува, а притисокот во комората за позитивен притисок е поголем од притисокот надвор од комората, што може да обезбеди аларм за под притисок на опасни места и функција на низок напон исклучувањето може да го пронајде и реши проблемот при првиот момент на опасност, на пример, петрохемиската индустрија, фабричките работилници, рударската индустрија, индустријата за пренос на енергија и други места со висока влажност, висока температура и прашина.

 • YT/YZ/GZ IP54 1/3/4/5 pin 250v/400v Explosion Proof Socket and Plug

  YT/YZ/GZ IP54 1/3/4/5 пински 250v/400v приклучок и приклучок отпорен на експлозија

  Уредот за приклучок отпорен на експлозија може да обезбеди старт-стоп и контролна конверзија на моторот на опасни места, како што се хемиската индустрија, бензинската пумпа, нафтата, воената индустрија и други места со висока влажност, висока температура и прашина.

 • Explosion-proof Anti-corrosive Operating Column

  Антикорозивен оперативен столб отпорен на експлозија

  Колоната за работа отпорна на експлозија е флексибилен контролен систем кој може да им обезбеди на клиентите стандардни или локални контролни единици или единици за прикажување со посебни барања.Обезбедуваме три типа стандардни куќишта за да се прилагодат на три различни ситуации на контрола и прикажување.Во исто време, до три ComEx школки може да се комбинираат за употреба според вашите потреби.Големината на главата за влез на жица може да биде M20x1,5 или M25x1,5.Материјалот може да биде пластика или метал.Пластичната глава за влез директно се навртува за да се фиксира, нема потреба да се затегнува навртката.Металната глава за влез е фиксирана со метална заземјена плоча во кутијата.Една оперативна колона може да има најмногу две глави за довод M20.Со цел да се олесни работата на лице место, секое пластично куќиште е опремено со регистарска табличка.

 • Best Selling Exd Explosion-proof Die Casting Aluminium Junction Box

  Најпродавана разводна кутија од алуминиумска кастинг за лиење EXD отпорна на експлозија

  Разводна кутија отпорна на експлозија Модел на разводна кутија отпорна на експлозија: BHD51-□ се карактеризира со обвивка од леана алуминиумска легура, површинско прскање, прекрасен изглед.

 • Low Price Metric Explosion-proof Cable Gland

  Ниска цена Метрична жлезда за кабел отпорна на експлозија

  Жлездата отпорна на експлозија е додаток отпорен на експлозија што се користи кај каблите со голема побарувачка.Може да се инсталира на врската помеѓу приклучокот за кабел отпорен на експлозија и електричната опрема отпорна на експлозија.Може да влезе во кабелот и да ја поправи положбата за да постигне ефекти за запечатување и отпорност на експлозија.Тој е отпорен на експлозија Врвен перформанси, сигурна и сигурна структура, едноставна и удобна инсталација, високо ниво на заштита и други предности.Широко се користи во нафта, хемиски и други места кои бараат електрична безбедност и отпорни на експлозии, особено погоден за офшор платформи и бродови кои бараат места отпорни на електрична експлозија.

 • 75KW OEM Stainless Steel Design Electric Commercial Induction Burner Cooker

  Електричен комерцијален индукциски пламеник шпорет од 75KW OEM дизајн од не'рѓосувачки челик

  Индукцискиот шпорет, познат и како индукциски шпорет, е производ на модерната кујнска револуција.Не бара отворен пламен или греење со спроводливост, но овозможува топлината да се генерира директно на дното на садот, така што термичката ефикасност е значително подобрена.Тоа е кујнски прибор со висока ефикасност и заштеда на енергија, кој е сосема различен од сите традиционални прибор за загревање со топлина или непроводливост на пожар.Индукцискиот шпорет е електричен апарат за готвење направен според принципот на електромагнетно индукционо загревање.Составен е од високофреквентни индукциски грејни калеми (намотки за возбудување), уреди за конверзија на моќност со висока фреквенција, контролери и феромагнетни прибор за готвење на дното на тенџерето.Кога се користи, наизменична струја се пренесува во грејниот калем и се создава наизменично магнетно поле околу серпентина.Повеќето линии на магнетното поле на наизменичното магнетно поле минуваат низ металното тело на садот, а на дното на садот се генерира голема количина на виртуелна струја, со што се генерира топлина потребна за готвење.За време на процесот на загревање нема отворен пламен, па затоа е безбедно и хигиенско.

 • Sieving Calcium Carbonate for Petroleum Proppant Ceramsite Sand Vibrating Screen

  Просејување на калциум карбонат за вибрирачки екран од песок од керамзит со нафта

  Алијасот на вибрирачкиот екран се нарекува и: тридимензионален вибрирачки скрининг филтер-вибрирачки прав машина-ротирачки вибрирачки екран-вибрирачки екран-вибрирачки екран-вибрирачки екран-вибрирачки екран-окружен екран-кружен вибрирачки екран.Користејќи го принципот на возбудување на моторот со вибрации, материјалот се фрла на површината на екранот, а во исто време, се движи напред во права линија за да одговара на екранот разумно за да се постигне целта на скрининг.

 • Vacuum Deaerator with High Quality

  Вакуумски деаератор со висок квалитет

  Вакуумскиот дегазиран е специјална опрема што се користи за обработка на течност за дупчење потопена со гас.Погоден е за сите видови опрема за поддршка и игра важна улога во обновувањето на специфичната тежина на калта, стабилизирањето на перформансите на вискозноста на калта и намалувањето на трошоците за дупчење.Во исто време, може да се користи и како агитатор со голема моќност.

 • Mud Cleaner Combined Bu Desander and Desilter

  Кал Чистач Комбиниран Bu Desander и Desilter

  Интегрираната машина за брусење и бришање е нов тип на секундарна и терцијарна опрема за контрола на цврсти материи за дупчење кал, развиена за да се прилагоди на развојниот тренд на дупчење нафта.Станува збор за циклон десандер, циклон за бришење и вибрирачки екран за подпроток.Три во едно.Чистачот на калта со течност за дупчење има компактна структура, мал отпечаток и моќни функции.Тој е идеален избор за високо-ефикасна почиста опрема за секундарна и терциерна цврста фаза контрола на калта за дупчење.

 • Impeller Diesel Dredger Sub Mercible Dredging Sand Pump Machine

  Impeller Diesel Dredger Sub Mercible Dredging Sand Pump Machine

  Пумпата за песок е еден вид центрифугална пумпа за кал, која се користи за транспорт на суспензија која содржи песок, згура итн. Работното коло е главно отворено.Облогата на пумпата генерално е поделена на два вида, метал отпорен на абење и гума отпорна на абење.Дополнително, вбризгувајте вода под висок притисок во лизгачкиот дел на вратилото на пумпата за да спречите кал и песок да навлезат во лизгачкиот дел.Овој вид на пумпа може да се користи за пренос на течности кои содржат груби цврсти материи со големина на честички над 48 мрежи.

 • Innovative Decanter Centrifuge

  Иновативна Decanter центрифуга

  Центрифугата е машина која користи центрифугална сила за раздвојување на течни и цврсти честички или секоја компонента во мешавина од течност и течност.Центрифугата главно се користи за одвојување на цврстите честички во суспензијата од течноста или за одвојување на двете некомпатибилни течности во емулзијата со различна густина (на пример, одвојување на павлаката од млекото);може да се користи и за отстранување на течности во влажни цврсти материи, како на пример користење на машина за перење за центрифугирање на сува влажна облека;специјалните сепаратори на цевки со ултра брзина исто така можат да одвојат мешавини на гас со различна густина;користете ги карактеристиките на различна густина или големина на цврстите честички во течноста за да се таложат со различни брзини и одредена седиментација Центрифугата исто така може да ги класифицира цврстите честички според густината или големината на честичките.

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја