хедбг

Мултифункционална силна светлина отпорна на експлозија

Опсег на примена

Погоден е за електрична енергија, железница, петрохемиски, нафтено поле и разни индустриски и рударски претпријатија за инспекциски и одржување осветлување, а може да се користи на различни запаливи и експлозивни места како мобилна опрема за осветлување.

DSC09344

Карактеристики на изведба

Функција отпорна на експлозија: Овој производ е целосно произведен во согласност со националниот стандард отпорен на експлозија, типот отпорен на експлозија има највисоко ниво отпорен на експлозија, има одлични перформанси отпорни на експлозија и антистатички ефект и може безбедно да работи во разни запаливи и експлозивни места;

Ефикасна и доверлива: високо-енергетска не-мемориска литиумска батерија, висока енергетска густина, голем капацитет, без загадување, економична и еколошка, може да се рециклира, добри перформанси на високи и ниски температури, силна заштита од полнење, долг животен век, безбеден и сигурен, здрав и безбеден, може да се полни во секое време. По целосно полнење, капацитетот за складирање не треба да биде помал од 95% од целосниот капацитет за половина година и не помалку од 80% од целосниот капацитет во рок од две години;

Практично и заштедува енергија: изворот на светлина усвојува увезен специјален извор на LED светло со ултра висока осветленост, кој има мала потрошувачка на енергија, висока ефикасност на светлина, мека светлина, без отсјај и не предизвикува визуелен замор на очите на операторите и ја подобрува работната ефикасност. ;

Интелигентна заштита: хуманизираниот индикатор за напојување и дизајнот на функцијата за предупредување со низок напон може да детектира енергија од батеријата во секое време;кога напојувањето е недоволно, ламбата автоматски ќе ве поттикне да се полни;

Практично и флексибилно: уникатен дизајн, разумна структура, нова и убава, долго време на осветлување, континуирано осветлување повеќе од 15 часа без слабеење, главата на светилката може произволно да се прилагоди во опсег од 135° и 180°, фокусната должина е прилагодлива и нема мртов агол на осветлувањето.Светилката може да се адсорбира магнетно, што е едноставно и практично за употреба;добриот дизајн на водоотпорна структура може да работи нормално на дожд и има силна продорна моќ во водена магла, погодна за дождливи и магливи денови и итна употреба;

Лесен за користење: Може да се користат рачни, магнетна адсорпција, закачување и други методи на осветлување и лесно се носат.

Tтехнички параметар

Номинален напон: 3,7V

Номинален капацитет: 4,4Ah

Моќност: 2*3W

Просечен работен век: 100.000 ч

Континуирано време на осветлување силна светлина: >10h

Работно светло за континуирано време на осветлување: >15 ч

Осветлување: 2200Lx

Време на полнење: <8 ч

Циклус на траење на батеријата: 1500 пати

Димензии: должина, ширина и висина 220*103*86мм

Тежина: 0,38 кг


Време на објавување: август-08-2022 година

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја