headbg

Фиксна екс-доказ осветлување

 • Chengdu Taiyi IEC Certificate Explosion-proof LED Light with IP67

  Chengdu Taiyi IEC сертификат Отпорен на експлозија LED светло со IP67

  • Тип отпорен на експлозија со највисок степен отпорен на експлозија, кој може безбедно и сигурно да работи на запаливи и експлозивни опасни места.
  • Прифатете ја светилка за празнење гас со висок интензитет како извор на светлина, со висока прозрачна ефикасност, а просечниот работен век е повеќе од 10.000 часа.
  • Употребата на призматично калено стакло, без сјај, може ефикасно да избегне непријатност и замор предизвикани од работниот и градежниот персонал.
  • Прифатете ја таблата за заштита на светлината и изведете прецизен дизајн на дистрибуција на светлина, подобрете ја стапката на искористеност на ефикасноста на светлината и имате добар ефект за заштеда на енергија.
 • 2019 Chinese Factory Surface Mount Ex-proof Lamp for Hazardous Location

  2019 Кинеска фабричка површинска монтажна светилка за опасна локација

  LED светлата отпорни на експлозија можат да обезбедат конвенционално осветлување на опасни места, како што се рафинерии за нафта, бензински пумпи, дестилатори, пумпни станици, рудници, бродови, фабрики за бои и други места со висока влажност, висока температура и прашина.

  Нашите LED рефлектори отпорни на експлозија се лесни за монтирање и имаат водечки век на траење на сијалицата од 100.000 часа и гаранција од 3 години (опционално 5 години).Ве молиме погледнете го стилот на нарачка подолу за да дознаете за нашите производи кои ги исполнуваат барањата.Ве молиме контактирајте не за цени или повеќе информации.

 • Square Alluminium Alloy explosion proof flood light

  Квадратна алуминиумска легура на поплава отпорна на експлозија

  Рефлектори отпорни на експлозија се користат на опасни места каде што има запалив гас и прашина и може да спречат лаци, искри и висока температура што може да се генерираат внатре во светилката да го запалат запаливиот гас и прашината во околината, така што ќе се сретне со експлозијата -барања за доказ.

 • Chengdu Taiyi IP65 ATEX Explosion Proof LED Emergency Light

  Chengdu Taiyi IP65 ATEX LED светилка за итни случаи отпорна на експлозија

  LED осветлувањето за итни случаи отпорно на експлозија е составено од 3,7V литиум-јонска заштита на животната средина батерија 2200mah;го исполнува новиот национален стандард отпорен на експлозија.Се напојува со 3,7V литиум-јонска заштита на животната средина од 2200mah итна напојување со батерија.Кога ќе се исклучи главното напојување, веднаш може да се вклучи осветлувањето отпорно на експлозија за итно осветлување, а може да се контролира и со надворешен прекинувач.

 • Easy Installation Surface Mounted Explosion-proof Led Ceiling Light for Factory

  Лесна монтажа Површинско монтирана LED таванска светилка отпорна на експлозија за фабрика

  Светлата за платформи отпорни на експлозија се погодни за фиксно осветлување на запаливи и експлозивни места како што се петрохемиски постројки, нафтени платформи, бензински пумпи, простории за пумпи за нафта, претоварни станици итн.;Зона 1 и Зона 2 средини со експлозивни гасови;Околини за запалива прашина во зона 21 и зона 22.

 • ATEX LED Explosion-proof Grade Exd IIB T4 IP66 LED Street Lamp

  Улична LED светилка ATEX LED од степен Exd IIB T4 IP66 отпорна на експлозија

  Улични светла отпорни на експлозија, највисока оценка отпорна на експлозија од типот отпорна на експлозија, може безбедно да се користат на различни запаливи и експлозивни места.Тешките претпријатија што се користат за опасно производство, изградба на инженерски улични светилки, улични светилки отпорни на експлозија се дизајнирани за петрохемиски, хемиски, нафтени и други локации.

 • Rechargeable Led Double Head Explosion-proof Emergency Exit Sign Light

  Светло со знак за излез за итни случаи за итни случаи, отпорно на експлозија

  Светилката со знак отпорна на експлозија е погодна за опасни средини како што се истражување на нафта, хемиска индустрија, воена индустрија и опасни места како што се танкери со нафта, и се користи како безбедносна инструкција за излез или како безбедносно упатство за евакуација во случај на струја прекин.

 • Solar Powered Led Marine Navigation Aviation Obstacle Warning Light

  Светло за предупредување за авијација со пречки за навигација со соларна енергија

  Светлата за воздухопловна опструкција отпорни на експлозии и без одржување без јаглерод се погодни за опкружување со опасен гас, зона 1, зона 2, околина со експлозивна прашина, зона 20, зона 21, зона 22, во опкружување со гас отпорно на експлозија од класа IIA IIB IIC, температурна група Т1-Т6 средина, екстракција и складирање на нафта Хемиски, лекови, текстил, печатење, воени објекти, светла, опасни места.

 • Explosion-proof Alarm Emergency Warning Siren with Strobe Light

  Сирена за предупредување за итни случаи отпорна на експлозија со строб светло

  Звучниот и светлосниот аларм отпорен на експлозија (скратено како аларм) е некодиран аларм, кој е погоден за инсталација во средини со експлозивни гасови кои содржат температурна група IIC (IIB) степен T6.Кога ќе се појави итен случај, како што е несреќа или пожар на местото на производство, пожарот Контролниот сигнал испратен од контролорот за аларм го активира колото за звучен и светлосен аларм, испраќа звучни и светлосни алармни сигнали и ја завршува целта на алармот.Алармот може да се користи и заедно со рачното копче за аларм за да се постигнат едноставни цели за звучен и светлосен аларм.Алармот може да се користи заедно со контролорот за аларм за пожар на кој било производител дома и во странство.Алармот користи ултра светла LED цевка што емитува светлина, која е јасно видлива на 360 степени.

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја