headbg

Стандардна фенерче отпорна на експлозија на Atex од 2020 година

Краток опис:

Батериите отпорни на експлозија се користат за гаснење пожар, електрична енергија, индустриски и рударски претпријатија и други запаливи и експлозивни места за да се обезбеди мобилно осветлување.Тој е многу погоден за различни теренски операции, како што се: геолошки истражувања, туристички истражувања, гранична патрола, патрола на крајбрежна одбрана, спасување и помош при катастрофи, теренски операции, операции во тунели, аеродромски инспекции, железнички инспекции, археологија и команда за пожари, криминална истрага, справување со сообраќајни незгоди, поправки на електрична енергија Почекајте за користење на потребите за осветлување.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметар

Модел TY/SLED701
Материјал за школка легура на алуминиум
Извор на светлина Увезени LED чипови
Номинален напон DC3.7V
Номинална моќност 5W
Големина φ48*170MM
Тежина 250 гр

Карактеристики

 • Изворот на светлина прифаќа увезена ЛЕД со висока осветленост, што е заштеда на енергија и висока ефикасност.Ефективното растојание на зрачење од типот А може да достигне повеќе од 250 метри, а силната светлина и слабата светлина можат слободно да се префрлаат.
 • Целосно запечатен дизајн, водоотпорен до 1 метар.Батеријата прифаќа еколошка литиумска батерија со висок капацитет со долг век на траење и мала стапка на самопразнење.
 • Школката има длабок третман против лизгање, кој е лесен и убав;освен рачно, можете да изберете да го носите и опашот или долгиот јаже.
 • Полнењето, празнењето и постојаната струја усвојуваат интелигентна контрола на чипот, повеќекратни заштити, безбедни и ефикасни.

Резиме

Нова батерија или батерија што не била користена долго време може да не се активира целосно поради активниот материјал.Општо земено, два или три циклуси на третман со полнење и празнење со ниска струја (0,1C) се потребни пред употреба за да се достигне номиналниот капацитет.Батериите кои не се користат долго време треба да се чуваат во наполнета состојба.Општо земено, тие можат да се складираат по претходно полнење од 50% до 100% од моќноста.Се препорачува батеријата да се полни еднаш на секои три месеци за да се врати заситениот капацитет.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја